Gdzie kupować części samochodowe

dieta.pomocnie.com.pl

Popsuł ci się samochód? Musisz wymienić części w twoim aucie, które najzwyczajniej w świecie się zużyły? Z pewnością zastanawiasz się więc na tym, czy kupić części na własną rękę, czy zlecić to zadanie swojemu mechanikowi. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Sprawdź koniecznie jakie.

Zakup części samochodowych na własną rękę

Zakup części samochodowych na własną rękę z pewnością nie jest zbyt komfortowe. W szczególności, gdy w ogóle nie znamy się na temacie. Niemniej istnieje możliwość poproszenia naszego mechanika, aby dokładnie opisał nam, którą część należy wymienić – idealnie jeśli wskaże producenta części oraz jej model. Na tej podstawie będziesz w stanie znaleźć odpowiednią część, a przy tym przeszukując liczne strony internetowe, z pewnością uda ci się zakupić ją jak najbardziej korzystnie. Ceny części samochodowych mogą być niezwykle zróżnicowane. I nie dotyczy to wyłącznie cen części różnych producentów. Bardzo często ta sama część, w różnych sklepach stacjonarnych, czy internetowych, może mieć odmienną ceną. Wszystko zależy od tego, jaką marżę narzuca sobie dany sklep.

Największy wybór części samochodowych – zarówno nowych, jak i używanych można odnaleźć na Allegro. Co niezwykle istotne, wielu sprzedawców sprzedających swoje produkty za pośrednictwem tego serwisu, swoim klientom oferuje gwarancję zarówno na części nowe, ale również na części używane. W przypadku tych drugich, gwarancja z reguły obejmuje 14 dni i jest to tak zwana „gwarancja rozruchowa”. Sprzedawca gwarantuje, że w dniu sprzedaży część była sprawna, jednak nie ma on pewności na ile została zużyta, a przez to jaka jest jej żywotność. Oprócz Allegro, duży wybór części samochodowych można odnaleźć z hurtowniach motoryzacyjnych. Do największych i najpopularniejszych internetowych sklepów motoryzacyjnych należą: Auto Parts, iParts, części auto 24, Gordon, Inter-Team, czy Aris Auto.

Zlecenie zakupu części mechanikowi

Jeśli nie chcesz szukać części samochodowych na własną rękę, zawsze możesz zlecić to swojemu mechanikowi. Mechanicy najczęściej zaopatrują się w części samochodowe w maksymalnie dwóch hurtowniach. Dzięki temu, że dokonują tam zakupów niezwykle często, mogą liczyć na solidne rabaty. Ceny części samochodowych dla mechaników bardzo często są zdecydowanie niższe od cen detalicznych dostępnych na stronach internetowych. Jeśli oddajesz samochód w ręce zaufanego mechanika, możesz liczyć, że policzy cię on dokładnie tyle ile sam zapłacił za część.

W przeciwnym wypadku będziesz zmuszony pokryć koszty zakupu części w cenie detalicznej, a to może okazać się mniej opłacalne.