Tanie sprzątanie – porady dla oszczędnych

www.asteriksiobeliks.pl wdrażanie systemu haccp krok po kroku

W dzisiejszych czasach pieniądze są pochłaniane na każdym kroku. Życie jest droższe, ludzie decydują się na coraz to nowsze aktywności, za które także muszą płacić. Nie ma w tym więc żadnego udziwnienia, że chcemy oszczędzać na wszystkim, a raczej na tym, co właściwie nie sprawia nam większej przyjemności. Jednym z pomysłów jest sprzątanie. Czy da się na nim zaoszczędzić? W końcu jesteśmy wręcz zmuszeni do wykonywania tych czynności, a bez odpowiednich środków nie będzie to możliwe.

Jak się jednak okazuje, rozbieżność chemikaliów do sprzątania jest ogromna, a nie zawsze potrzebna. Płyn do szyb, blatów, zlewów, podłóg, dywanów, brodzików – czy to wszystko się czymś różni? Z pewnością dobrze jest czytać składy, a jeszcze lepiej sprawdzać co może te poszczególne produkty zastąpić. Oto kilka trików i patentów na oszczędzanie w aspekcie sprzątania:

  • Najbardziej spektakularne – odplamianie dywanów. Każdy kto miał okazję zlecić to profesjonalnej firmie wie, że bardzo często cena takiej usługi jest nawet zbliżona do części samego dywanu. Można więc się domyśleć, że nie ma to sensu.

    Z kolei wymiana dywanu jest jeszcze droższa, a samo wyrzucanie tak dużych gabarytów nie zawsze jest możliwe no i nieekologiczne. Wyczyścić plamy możemy jednak w zaciszu domowym za pomocą jedynie…płynu do mycia szyb. Trzeba w pierwszej kolejności wyczyścić taki dywan, a później zająć się jego odplamianiem. Wystarczy włożyć trochę siły i czasu, ale cieszyć się równocześnie zaoszczędzonym czasem;

  • Mycie okien to czynność do której trzeba wcześniej się przygotować na dedykowanych zakupach. Płyny do mycia szyb, specjalne ścierki, ręczniki papierowe.

    To w zasadzie może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych! A co jeśli do umycia mamy znaczną ilość okien? Zamiast wydziwiać i kombinować, wystarczy zaopatrzyć się w ścierkę z mikrofibry. Poradzi ona sobie z brudem nawet z samą wodą lub kroplą płynu do mycia naczyń;

  • Ocet i soda to złote środki, które posiada chyba każdy w kuchennej półce. Służą nie tylko w gotowaniu, ale są świetne w sprzątaniu! Za pomocą podgrzanego octu można umyć trudne do czyszczenia miejsca, takie jak: lodówka, piekarnik lub mikrofalówka. Soda z kolei radzi sobie z mocniejszymi zabrudzeniami. Zaleca się mycie nią pralki, gdzie puszczając puste pranie, zamiast proszku sypiemy właśnie sodę.

    Oczyszcza ona sprzęt i sprawia, że wydobywający się zapach ze środka nie będzie już nieprzyjemny;

  • Cytryna jest patentem na błyszczące kieliszki. Jej skórkę umieszcza się w miejscu zmywarki, gdzie zazwyczaj znajduje się nabłyszczasz. Cena? 20 razy mniejsza od produktu zalecanego przez producentów!

.