Zamienne części samochodowe

www.flotismobile.pl www.spotkaniakardiologiczne.pl

Często zastanawiamy się nad tym, czy kupić nowy samochód z salonu, czy jednak zdecydować się na auto używane. Wyobraźmy sobie sytuację, w której na wymarzony samochód odkładaliśmy dobre parę lat. W końcu się udało i decydujemy się na jego zakup. Jest to auto z salonu. Stać nas na jego zakup, jednak rozważmy, czy stać nas również na jego utrzymanie. Oczywistym jest, że kupując samochód w salonie, otrzymujemy także gwarancję i często gratisowe serwisy. Jednak najczęściej full opcja jest nam zagwarantowana na maksymalnie dwa lata. Co jeśli po tych dwóch latach, cokolwiek w naszym samochodzie się zepsuje? Będziemy zobligowani do naprawienia usterki na własną rękę i przede wszystkim płacąc za usługę z własnej kieszeni.

I w tym miejscu sytuacja przestaje być już tak bajkowa. Warto bowiem zdać sobie sprawę z tego, że w przypadku nowych modelów samochodów, jesteśmy zobligowani do montowania wyłącznie oryginalnych części producenta. Nie możemy sobie pozwolić na zamienniki. Nie dlatego, że wygaśnie także nasza przedłużona gwarancja, czy znikną wszelkie inne bonusy związane z zakupowe nowego samochodu, ale dlatego, że na rynku nie ma zamienników części do nowych samochodów. Zamienniki oryginalnych części samochodowych, zgodnie z obowiązującym prawem, mogą zostać wyprodukowane po upływie siedmiu lat od wejścia na rynek konkretnego modelu auta. Przez siedem lat od zakupu samochodu jesteśmy więc zobligowani do zakupu wyłącznie nowych, oryginalnych części. I wszystko byłoby w porządku, gdyby samochód się nie psuł, jednak nie czarujmy się – każdy samochód ulega eksploatacji i mimo wszystko wymaga wymiany chociażby takich podstawowych części jak filtry powietrza, paliwa, czy oleju, części układu hamulcowego: tarczy, klocków, bębnów, części amortyzacji, a więc m.in.

amortyzatorów, czy części klimatyzacji.

Dlaczego warto kupować zamienniki?

Po upływie siedmiu lat od momentu wejścia na rynek auta, mamy już możliwość decydowania o tym, czy w naszym samochodzie chcemy zamontować części oryginalne, czy zamienniki. Wielu z nas wciąż decyduje się na części oryginalne. Duża grupa osób wybiera zamienniki. Za wyborem tych drugich najczęściej stoi cena. Zamienniki są zdecydowanie tańsze, w porównaniu do części oryginalnych. Oczywiście, mogę być one zarówno lepszej, jak i gorszej jakości. Dlatego przy wyborze zamiennych części samochodowych warto posłużyć się radą specjalisty, czy przejrzeć opinie internautów.

Wiele zamienników zasługuje na uwagę, ponieważ jakością nie odbiega od części oryginalnych, a ich cena często jest niezwykle atrakcyjna.